Parkomat - dla stref płatnego parkowania i parkingów prywatnych

Pobieranie opłat parkingowych to główne zadanie parkomatu. Jedno urządzenie może objąć swoim zasięgiem kilkadziesiąt miejsc postojowych, zapewniając obsługę wielu języków i zróżnicowanych taryf. Dane statystyczne i finansowe z parkomatu dostępne są online dzięki usłudze i aplikacji sieciowej CWO. Parkomat sprawdza sie zarówno w strefach płatnego parkowania jak i na parkingach prywatnych.

Płatne parkowanie
Parkomat CWT Compact - pobierz folder Parkomat CWT Touch - pobierz folder

Parkomat się opłaca!

Zastosowanie automatów do obsługi płatnych miejsc postojowych daje wymierne korzyści. Eliminując czynnik ludzki, parkometr gwarantuje finansową szczelność systemu pobierania opłat. Administrator może mieć pewność, że każda złotówka wrzucona do jego urządzenia trafi na jego konto. Doświadczenia wyraźnie wskazują, że w miastach, gdzie zastąpiono ręczną sprzedaż biletów automatami biletowymi, nastąpił znaczny, nawet kilkukrotny wzrost wpływów z opłat.

Instalując parkomat i prowadząc kontrolę biletów można w prosty i tani sposób zorganizować i zarządzać pobieraniem opłat na parkingu prywatnym. Jest to atrakcyjna alternatywa dla kosztownych i skomplikowanych rozwiązań systemowych obejmujących bramki wjazdowe, automaty wydające bilety, stanowiska kasowe i obsługę przez personel. Dodatkową korzyścią jest możliwość uwzględniania bezpłatnego postoju przez określony czas. W takich systemach parkomat służy również do wydawania bezpłatnego biletu.

Zakup Terminali CWT Compact w wersji klasycznej i z ekranem dotykowym dobra inwestycja. Przy odpowiedniej konserwacji urządzenia mogą być eksploatowane przez co najmniej kilkanaście lat. Bateria słoneczna zapewnia niezależność od źródeł zasilania.

Łatwy w użyciu dla kierowcy, przyjazny dla administratora

Zakup biletu odbywa się w intuicyjny sposób, za pomocą przycisków lub ekranu dotykowego. Pomocą dla kierowcy są stałe i dynamicznie pojawiające się wskazówki. Interfejs użytkownika zaprojektowano zgodnie z zasadami ergonomii.

Oprogramowanie parkomatów pozwala na konfigurację urządzeń w uniwersalnej technologii XML. Dzięki temu administrator ma pełną swobodę w programowaniu parametrów pracy automatu (stawki opłat, różne struktury taryfowe, dni i godziny, kalendarz świąt, języki obsługi, komunikacja bezprzewodowa itp.)

Zarządzanie parkomatami ułatwia internetowa aplikacja Cale WebOffice. Zamiast drogiej infrastruktury IT, do zdalnego nadzoru nad urządzeniami wystarczy dowolny komputer z dostępem do Internetu. Wszystkie dane pochodzące z parkometrów są gromadzone na centralnym serwerze, a administrator o zdefiniowanym zakresie uprawnień posiada dostęp do wybranych informacji lub przesyła dane do urządzeń.