Aktualności

01.10.2015

Nowe parkomaty CALE w Wałbrzychu

Pod koniec września w wałbrzyskiej strefie płatnego parkowania stanęło 39 nowych parkomatów CWT Compact. Urządzenia CALE zastąpiły automaty, z których dotychczas korzystali kierowcy parkujący w Wałbrzychu.

Nowy system działa bogatej w konfiguracji. Parkomaty wyposażone są w klawiaturę alfanumeryczną, a kierowca przed otrzymaniem biletu wprowadza numer rejestracyjny swojego samochodu. Pozwala to wykluczyć nadużycia polegające na przekazywaniu niewykorzystanych biletów kolejnej osobie.

Wszystkie automaty podłączone są do systemu Cale WebOffice (CWO). Dwustronna komunikacja umożliwia zarówno zdalne konfigurowanie urządzeń, jak i przekazywanie danych o transakcjach i usterkach. Administrator SPP i służby serwisowe mają dostęp do danych za pomocą strony internetowej, gdyż CWO jest usługą sieciową. WebOffice jest ponadto elementem integrującym system kontroli opłat. Powiązana z numerem rejestracyjnym Informacja o wniesionej opłacie, za pośrednictwem CWO trafia do bazy danych systemu Exek i do aplikacji kontrolnej Exek mobile.

powrót...